księgowa
Dobry księgowy – komu i dlaczego jest potrzebny?
January 14, 2019
biuro rachunkowe
Wybieramy biuro rachunkowe
January 30, 2019

Czy warto korzystać z pomocy księgowego podczas rozliczeń z US?

rozliczenie z US

Stare przysłowie mówi, że w życiu tylko dwie rzeczy są pewne – śmierć i podatki. Niestety, ciężko nie zgodzić się z tym starym porzekadłem. Czy nam się to podoba, czy nie, to podatki dotyczą nas wszystkich. Pamiętajmy, że nieznajomość prawa szkodzi. Jeżeli więc popełnimy błąd w trakcie rozliczenia rocznego, to musimy liczyć się z tym, że Urząd Skarbowy może potraktować nas jako potencjalnych oszustów. Jeżeli więc nie czujemy się na siłach, to w sprawie rozliczenia rocznego najlepiej udać się do eksperta.

Jakie usługi świadczą biura księgowe?

Rozliczenia PIT to nie jedyne usługi świadczone przez biura księgowe. Pamiętajmy, że z usług księgowych mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi (niezależnie od tego, czy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, czy wielką korporację). Biura oferują swoim klientom kompleksową obsługę rachunkowo-księgową. Oznacza to, że przedsiębiorcy nie muszą w ogóle przejmować się finansową papirologią i zawiłościami prawnymi, które nierzadko są następstwem jej prowadzenia.

Zalety

Dzięki powierzeniu wszystkich spraw księgowych profesjonalnemu biuru będziemy mogli skupić się wyłącznie na prowadzeniu własnej działalności. Jest to duże ułatwienie zwłaszcza dla świeżo upieczonych przedsiębiorców, którzy często nie do końca orientują się w zawiłościach prawnych i szybko zaczynają grzęznąć w gąszczu przepisów.

Jak znaleźć dobre biuro księgowe?

W trakcie poszukiwań dobrego księgowego nie wystarczy zasugerować się opinią znajomych. W tym konkretnym przypadku najlepiej działać na własną rękę. Dobrze na początku wytypować kilka firm i bliżej przyjrzeć się ich działalności. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy biuro, które bierzemy pod uwagę, posiada licencję  na prowadzenie usług księgowych. Jeżeli tak, to możemy mieć pewność, że trafiliśmy w dobre ręce.  Oczywiście bardzo ważne jest również doświadczenie. Najlepiej swoje poszukiwania ograniczyć do biur o ugruntowanej pozycji na rynku.