biuro rachunkowe
Wybieramy biuro rachunkowe
January 30, 2019
pełna księgowość
Księgowość – pełna czy uproszczona?
February 11, 2019

Biuro rachunkowe – jak znaleźć najlepsze?

księgowa

Obecnie na rynku znaleźć można wiele biur świadczących usługi księgowe i rachunkowe. Warto jednak już na samym początku zdać sobie sprawę, że nasz wybór rzutować będzie nie tylko na działanie, ale i przyszłość firmy. Nie wystarczy więc znaleźć jakiegokolwiek biura rachunkowego, ale najlepsze, które wyróżniać się będzie na tle konkurencji kompleksowością usług. Jak się do tego zabrać? – na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w treści poniższego artykułu. Zapraszamy do uważnej lektury!

Kompleksowość usług 

Poszukiwania biura rachunkowego najlepiej zawęzić do tych jednostek, które świadczą usługi pokrywające się z naszymi oczekiwaniami. Pamiętajmy, że niektóre przedsiębiorstwa prowadzą zarówno sprawy kadrowo-płacowe dla firm, jak i rachunkowość podatkową. Jeżeli zależy nam na bliskiej współpracy z biurem rachunkowym i płynnej wymianie informacji, to rozsądnie będzie zdecydować się na skorzystanie z usług niewielkiego biura rachunkowego, które nie obsługuje dużej ilości podmiotów gospodarczych. Jeżeli jednak ważniejsza jest dla nas kompleksowość usług, to swoje poszukiwania powinniśmy ograniczyć do większych biur rachunkowych.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo 

Rzetelny i godny zaufania księgowy powinien posiadać Świadectwo Kwalifikacyjne nadane przez Ministerstwo Finansów. Dokument jest imienny i – co za tym idzie – nie jest wystawiany na biuro, lecz konkretną osobę, która w nim pracuje. Najlepiej też sprawdzić, od jakiego czasu księgowy posiada świadectwo. Tylko w ten sposób zweryfikujemy, czy mamy do czynienia z zawodowcem, czy laikiem.

Sprawdź z kim masz do czynienia

Pamiętajmy, że strzeżonego Pan Bóg strzeże, dlatego nawet jeżeli już wybierzemy biuro rachunkowe, to powinniśmy dokładnie sprawdzić jego kompetencje. Jak to zrobić? Najprościej poszukać informacji na jego temat w internecie lub wśród znajomych. Od tego, komu powierzymy prowadzenie księgowości naszego przedsiębiorstwa zależy w dużej mierze jego przyszłość, dlatego warto przedsięwziąć zawczasu wszelkie możliwe środki ostrożności.